Home»Aktualności»Nowy jeździec Legolasa – najlepszego konia w Stanach Zjednoczonych

Nowy jeździec Legolasa – najlepszego konia w Stanach Zjednoczonych

Wspólna przygoda Steffena Petersa i Legolasa dobiega końca. Brązowy medalista ostatnich Igrzysk Olimpijskich w porozumieniu z właścicielem konia przekazuje go 27-letniej zawodniczce, pracującej w stajni Petersa od lat.

0
Shares
Pinterest Google+

Nadszedł czas zmian w stajni Steffena Petersa. Legolas 92 (Laomedon x Florestan II), z którym Peters od lat tworzył zgraną parę na czworoboku, doczekał się nowego jeźdźca. Będzie nim 27-letnia Dawn White-O’Connor, pracująca dla Steffena Petersa od blisko 10 lat. Świeżo upieczony jeździec Legolasa nie jest początkujący – White-O’Connor startowała już na poziomie Grand Prix, a jej dotychczasowym partnerem w szrankach był Aristo (po Olivi).

Legolas był dla Petersa głównym koniem startowym, ale nie jedynym na poziomie Grand Prix. Od teraz będziemy widywać go częściej w parze z 10-letnią klaczą Rosamunde, z którą zwyciężył w ich ostatnich wspólnych zawodach, czyli czerwcowych rozgrywkach rangi CDI3* w Rotterdamie (z wynikami powyżej 75% w GP i GP Special). Peters twierdzi, że Rosamunde jest w dobrej formie, gotowa na sezon eliminacji do Pucharu Świata.

Previous post

Sprzęt jeździecki sygnowany nazwiskami jeźdźców

Next post

Cichoń Stallions - zobaczmy je na żywo jeszcze raz