Home»Lifestyle»Sprzęt jeździecki sygnowany nazwiskami jeźdźców

Sprzęt jeździecki sygnowany nazwiskami jeźdźców

Są tacy jeźdźcy, którzy na zawsze zapiszą się w historii sportu. Są wśród nich tacy, którzy pozostawią po sobie ślad nie tylko w rankingach, ale również w siodlarniach wielu koniarzy na całym świecie. Mowa o tych jeźdźcach, których imionami bądź nazwiskami nazwano poszczególne części jeździeckiego wyposażenia: od odzieży, przez pady, po siodła, których zdaje się być najwięcej.

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Nazwiska niektórych jeźdźców są tak bardzo rozpowszechnione w jeździeckim światku, że właściwie same w sobie stanowią markę. Nic więc dziwnego, że firmy produkujące sprzęt jeździecki chcą, by ci właśnie jeźdźcy stawali się dla nich „wizytówkami”.

Na cześć „królowej küru” i wielokrotnej medalistki olimpijskiej – Anky van Grunsven – nazwano całą kolekcję eleganckich ubrań i akcesoriów jeździeckich wyprodukowanych przez firmę ANKY. Wśród produktów oznaczonych imieniem holenderskiej amazonki ujeżdżenia można znaleźć m.in. pady, kantary, różnego rodzaju ochraniacze, akcesoria do siodła, a dla jeźdźca – kurtki, bluzy, bryczesy, fraczki oraz wiele innych. Kolejne odsłony kolekcji dostosowane były do pory roku i dostępne w wielu wariantach kolorystycznych.

Wysokiej jakości odzież wymaga promocji najlepszych jeźdźców – i tak spotkały się drogi firmy Kingsland i brytyjskiej amazonki Charlotte Dujardin. Kolekcja, której twarzą jest podwójna mistrzyni olimpijska, jest niezwykle gustowna, a przy tym bardzo funkcjonalna. Produkty z tej kolekcji wykonane są z najwyższą starannością i wykończone wyszukanym logo, które stanowi kropkę nad „i”.

Źródło: www.charlottedujardin.co.uk/kingsland/
Źródło: www.charlottedujardin.co.uk/kingsland/

Firma Erreplus nawiązała współpracę z utytułowaną zawodniczką ujeżdżenia Adelinde Cornelissen w celu stworzenia siodła adekwatnego do dyscypliny holenderskiej amazonki. Siodło to jest tworzone ze szczególną dbałością o umożliwienie jeźdźcowi głębokiego dosiadu, a koniowi – swobodnych ruchów.

Aby zakupić dobre siodło tworzone ze współudziałem wybitnego jeźdźca, nie trzeba wcale szukać daleko! Firma Stübben wyprodukowała siodło ujeżdżeniowe Genesis D Katarina, a jego „matką chrzestną” jest polska zawodniczka ujeżdżenia Katarzyna Milczarek, wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski, reprezentująca regularnie nasz kraj na arenie międzynarodowej, w tym w Igrzyskach Olimpijskich. Bazą wyjściową do powstania modelu Genesis D Katarina było siodło Genesis D, a jego nowsza wersja została wykonana według rad Katarzyny Milczarek. W takim siodle można rozsiąść się wygodnie niemal jak w fotelu!

Katarzyna Milczarek i Dzeko. Fot. Natalia Łabuzek
Katarzyna Milczarek i Dzeko. Fot. Natalia Łabuzek
Katarzyna Milczarek i Dzeko. Fot. Natalia Łabuzek
Katarzyna Milczarek i Dzeko. Fot. Natalia Łabuzek

Dresażyści mają spory wybór siodeł rekomendowanych przez ich ulubionych jeźdźców. W naszym zestawieniu jest też coś dla fanów Helen Langehanenberg, niemieckiej zawodniczki ujeżdżenia, która przypieczętowała powstanie dwóch modeli siodeł firmy Prestige. Prestige Helen jest siodłem dwutybinkowym, o niebywale miękkim siedzisku i równie delikatnym panelu, specjalnie dla wymagających końskich pleców. W ofercie Prestige jest też dostępny model Prestige Helen K – model jednotybinkowy.

Siodło ujeżdżeniowe X-Helen. Źródło: equishop.pl
Siodło ujeżdżeniowe X-Helen. Źródło: equishop.com/pl/

A czy Wy macie któryś z powyższych produktów w swojej siodlarni?

Previous post

Koncentracja konia – jak ją zyskać, jak nie stracić

Next post

Nowy jeździec Legolasa – najlepszego konia w Stanach Zjednoczonych