Home»Artykuły»Stadnina koni Janów Podlaski

Stadnina koni Janów Podlaski

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Każdy miłośnik koni zna tę nazwę. Stadnina koni w Janowie Podlaskim jest najstarszą, państwową stadniną, której początki sięgają 1817 roku.

Wakacje lub urlop to doskonała okazja, by odwiedzić stadninę w Janowie Podlaskim i zobaczyć hodowlę koni na naprawdę dużą skalę. Piękny, zadbany teren, przestronne stajnie i pasące się stada koni z pewnością zrobią wrażenie nie tylko na miłośnikach jeździectwa. Stadnina koni w Janowie Podlaskim to miejsce zdecydowanie warte zobaczenia.

Historia stadniny w Janowie Podlaskim

Początki stadniny sięgają czasów wojen napoleońskich. W tym okresie bardzo zmalała liczba koni na ziemiach polskich, dlatego utworzono rządowe stado koni. Te zwierzęta dały początek przyszłej stadninie. Podwaliny do hodowli stworzył Jan Ritz, lekarz weterynarii i organizator tego ogromnego przedsięwzięcia. Stadnina koni w Janowie Podlaskim przetrwała zawirowania historii z niemałymi trudami. Obecnie zajmuje się hodowlą koni czystej krwi arabskiej, angloarabów i folblutów. Organizuje także coroczne aukcje koni Pride of Poland, które przyciągają hodowców z całego świata. 

Stadnina otwarta dla turystów i jeźdźców

Stadnina koni Janów Podlaski jest otwarta dla zwiedzających. Z przewodnikiem można obejść cały teren, lepiej poznać historię miejsca i ciekawostki na jego temat, a także podziwiać wspaniałą architekturę. Stadnina umożliwia przejażdżkę bryczką oraz organizację imprez okolicznościowych. Po wcześniejszym umówieniu się istnieje możliwość odbycia lekcji jazdy konnej w Janowie Podlaskim, co z pewnością będzie wyjątkowym przeżyciem dla każdego jeźdźca!

Previous post

Rozpoczyna się Letnia Aukcja w Westfalii!

Next post

Rekordowa cena sprzedaży na Letniej Aukcji w Westfalii