Home»Aktualności»Rekordowa cena sprzedaży na Letniej Aukcji w Westfalii

Rekordowa cena sprzedaży na Letniej Aukcji w Westfalii

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

86% koni wystawionych na Letniej Aukcji zostało sprzedanych. Niewiarygodną i rekordową cenę osiągnął syn licencjonowanego Escamillo – Esdras. Nowi właściciele musieli zapłacić za niego 120 000 euro! Podczas tej edycji klienci musieli zapłacić za konia średnio 22 171 euro.

Ta edycja Letniej Aukcji w Westfalii była niezwykle emocjonująca. Szczególną uwagę potencjalnych kupców zwrócił syn licencjonowanego Vice Mistrza Świata Escamillo (hodowca: Kai Haarlammert, Lienen, wystawca: BG Haarlammert und Schult, Hünxe). Aż 15 klientów walczyło o tego ogiera, a po 114 złożonych ofertach, został sprzedany za 120 000 euro. Jest to ogier z bardzo ekspresyjnym ruchem, szczególne wrażanie robi ruch jego zadnich kończyn, a dodatkowo jego opanowany charakter i chęć współpracy robią z niego wybitnego wierzchowca.

8 spośród wszystkich wystawionych koni skokowych znalazło właściciela. Największe zainteresowanie wzbudził koń z numerem 34 – syn Comme il faut NRW/Cassini I (hodowca i wystawca: Sportpferde Merschformann, Rosendahl). Skończył on na wysokiej pozycji testy młodych koni, a dodatkowo imponuje on ostrożnością chęcią do pokonywania przeszkód, co robi z niego bardzo dobrego sportowca. Został on sprzedany za 35 500 euro. Spośród sprzedanych koni skokowych – 3 przekroczyły barierę 30 000 euro.

nr. 34 Cooper
Photo credit: Reckimedia

Z powodu renowacji trwających w Westfalskim Centrum Jeździeckich konie ujeżdżeniowe na czas aukcji znalazły się w stajni Haus-Giesking stud w Nottuln-Appelhülsen. „Dziękujemy za gościnę rodzinie Tecklenborg, dzięki nim mogliśmy przeprowadzić aukcję bez żadnych problemów i komplikacji. Cały nasz ujeżdżeniowy team czuł się wyśmienicie w Gestüt Haus-Giesking! Jeszcze raz – ogromne podziękowania dla rodziny Tecklenborg”, mówi kierownik aukcji Thomas Münch. Klienci również czuli się bardzo dobrze w gościnnej stajni. Szkolenie koni ujeżdżeniowych cieszyło się ogromnym zainteresowaniem podczas tej edycji Letniej Aukcji.

Spośród 42 koni ujeżdżeniowych i skokowych, to 36 zmieniło właściciela. Klienci zainwestowali średnio 21 661 euro za konia ujeżdżeniowego (sprzedano 28 koni ujeżdżeniowych oraz 21 188 euro za konia skokowego (sprzedano 8 koni skokowych). Łączny zesk z aukcji to 776 000 euro. Dziewięć koni wyjedzie za granice gdzie będzie rozpoczynać swoją karierę.

Previous post

Stadnina koni Janów Podlaski

Next post

Topowe potomstwo Bondsa