Home»Aktualności»Tego rekordu można się było spodziewać

Tego rekordu można się było spodziewać

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Pełna siostra Vamos Amigos – championa z Aachen – sprzedana za 111 000 euro.

W Westfalii zawrzało. Pełna siostra Vamos Amigos należącego do Cathrine Dufour pobiła rekord oferowanej za źrebię ceny! Oferta sięgnęła aż 111 000 euro, jednak to nie jedyna okazja do świętowania. 27 z oferowanych źrebiąt zmieniło właściciela za średnią cenę 15 407 euro. Koszt kuca wyniósł średnio 4 000 euro.

Vamos Amigos, którego dosiada Cathrine Dufour, wygrał wszystkie najważniejsze konkursy podczas CHIO w Aachen. Nic więc dziwnego, że jego pełna siostra cieszyła się ogromnym zainteresowaniem już od samego początku aukcji w Westfalii. Vamos Amigas to córka Vitalis/Hotline (hodowca o wystawca: Noortje Radstake, Holandia), która już przed finałem aukcji internetowej (BidUp) osiągnęła zawrotną cenę 63 000 euro. Łącznie 23 osoby złożyły 87 ofert, a najwyższą z nich była oferta 111 000 euro. Klacz będzie dorastać w stadninie w północnych Niemczech.

Finał aukcji był wieczorem pełnym rekordów. Dwa ogierki z oferowanej stawki źrebiąt osiągnęły najwyższe jak dotychczas ceny. Syn Totillah/Desperados (hodowca: Werner Tepe, Hopsten; wystawca: Maik Tepe, Hopsten) wyróżnił się dynamiką ruchu i dobrez rokującą na przyszłość budową. Jest to koń pochodzący z żeńskiej linii Grosso Gentle, która z powodzeniem startowała w eliminacjach do Mistrzostw Świata pod Ellen Schulten-Baumer. Talotelli T został sprzedany do Bawarii za 38 000 euro. Ten sam klient kupił również cztery inne źrebięta podczas tej aukcji. Za tą samą cenę został sprzedany również Sportsfreund (hodowca i wystawca: Willi Voges, Enningerloh). Jest to pierwsze potomstwo młodego ogiera Secret Game, który wywodzi się z linii żeńskiej ukierunkowanej raczej na skoki. Jego matka Verb.Pr.St. Rock my Lady po Rock Forever NRW odniosła również sukces w testach młodych koni ujeżdżeniowych.

 Poza rekordową ceną za Vamos Amigas, powodów do celebracji było tego wieczoru więcej. 97% oferowanych źrebiąt zostało sprzedanych, a 10 koni przekroczyło pułap 10 000 euro. „Bardzo się cieszę, że zarówno hodowcy, jak i kupcy obdarzyli nas tak dużym zaufaniem i dziękuję wszystkim zaangażowanym za doskonały przebieg tej aukcji” – powiedział Thomas Münch, kierownik aukcji.

Kolejna aukcja internetowa startuje w kolejny poniedziałek, a w ofercie znajdzie się 19 źrebiąt z rodowodami skokowymi.

Previous post

Kompendium wiedzy o koniach: perszeron

Next post

Darmowa kolorowanka z jednorożcem do druku