Home»Aktualności»Wanders najlepszy w eliminacjach Pucharu Świata

Wanders najlepszy w eliminacjach Pucharu Świata

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

W dniach 24-27.11 w Madrycie odbyły się kolejne eliminacje Ligi Zachodnioeuropejskiej (Western European League). Równocześnie z zawodami ujeżdżeniowymi odbywały się zawody skokowe, również z cyklu Pucharu Świata. Areny były zapełnione publicznością, a gorący doping motywował zawodników.

Podczas sobotniego konkursu Grand Prix Freestyle zaliczanego do FEI Dressage World Cup™ najlepszy okazał się być Frederic Wanders na 15 letnim Duke of Britain FRH. Para była nie tylko najlepsza w konkursie, ale również ustanowiła swój życiowy rekord ustanowiony podczas zawodów w Hagen (83,630%). Zwycięzcy pokonali program z wynikiem 84,830%.

FEI / Nacho Olano
Frederic Wandres (GER) na Duke of Britain FRH

Na miejscu drugim uplasowała się zwyciężczyni Pucharu Świata z 2013 roku HelenLangehanenberg startująca na 14 letniej klaczy Annabelle. Para uzyskała wynik 80,035%.

FEI / Nacho Olano
Helen Langehanenberg na Annabelle (GER)

Miejsce trzecie konkursu zajęła Thamar Zweistra jadąca na zaledwie 9 letnim ogierze Hexagon’s Ich Weiss. Para podczas zawodów pobiła swój osobisty rekord ustanowiony w Rotterdamie (78,085%). Zawodniczka pokonała program Freestyle z oceną 79,660%.

FEI / Nacho Olano
Thamar Zweistra na Hexagon’s Ich Weiss

Tabela liderów jest pełna zmian, a do ostatecznego rozstrzygnięcia pozostało jeszcze trochę czasu. Pierwsze miejsce w tabeli Ligii Europy Zachodniej zajmuje Benjamin Werndl z Niemiec mając na koncie 50 punktów, zaraz za nim  plasuje się Morgan Barbacon z Francji mając na koncie 45 punktów. TOP 3 na ten moment zamyka Thamar Zweistra z Holandii, która zdobyła dotychczas 41 punktów.

Previous post

Kolorowanka z koniem za darmo do druku

Next post

Nadzieja na przyszłość Annabelli Pidgley odeszła