Home»Aktualności»Kogo zobaczymy podczas eliminacji Pucharu Świata w Stuttgarcie?

Kogo zobaczymy podczas eliminacji Pucharu Świata w Stuttgarcie?

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Walka o cenne punkty eliminacji Pucharu Świata w ujeżdżeniu trwa. W Stuttgarcie w dniach 11-13 listopada atmosfera będzie gorąca. Wszystko za sprawą rozgrywek odbywających się w tym samym momencie w ramach 36. Stuttgart German Masters, które obejmą aż 3 konkurencje Pucharu Świata (ujeżdżenie, skoki, powożenie) oraz Jumping Ponies’ Trophy.

Dzięki temu wydarzeniu będziemy mieli okazję podziwiać największe gwiazdy jeździectwa!

Kogo zobaczymy na czworoboku w Stuttgarcie podczas eliminacji Pucharu Świata 2023?

Jeszcze niedawno mieliśmy przyjemność gościć w Polsce mistrzynię olimpijską Ingrid Klimke (czytaj TUTAJ i TUTAJ), a w ten weekend zawalczy ona o cenne punkty eliminacyjne w Stuttgarcie na koniu Franziskus Frh. Na zawodach pojawi się również Dorothee Schneider z końmi Faustus 94 oraz Sisters Act Mt Old.

Dorothe Schneider podczas FEI Dressage Nations Cup™ 2019 w Aachen
Photos Copyright © FEI/Martin Dokoupil

Nie mogło zabraknąć również zawodniczki nr 1 w ujeżdżeniu Jessici von Bredow-Werndl. O dziwo, nie pojawi się ona na jej wybitnej klaczy TSF Dalera BB, z którą to widnieje na pierwszej pozycji w rankingu FEI. Będziemy mieli okazję poznać kolejnego konia z jej stawki – hanowerskiego wałacha Ferdinand BB. Obok Jessici wystartuje jej brat Benjamin Werndl z koniem Daily Mirror 9. Stawkę niemieckich jeźdźców zamyka Isabell Werth, która wystartuje na aż 3 koniach: Emilio 107, Dsp Quantaz oraz Budhi. W rozgrywce weźmie również udział Dinja Van Liere na Hartsuijker, która to pokazała bardzo dobre i techniczne przejazdy podczas Mistrzostw Świata w Herning. (czytaj TUTAJ i TUTAJ).

Dinja Van Liere podczas Mistrzostw Świata w Herning 2022
© FEI/Leanjo de Koster

Rozgrywki zapowiadają się niezwykle ciekawie, jednak zwycięzcę poznamy dopiero w sobotę podczas konkursu Grand Prix Freestyle.

Previous post

Kompendium wiedzy o koniach: Co to są puśliska i jak poprawnie dopasować ich długość do wzrostu jeźdźca?

Next post

Cavaliada Dressage Tour Warszawa - wyniki