Home»Aktualności»Westfalia: Rekord wszechczasów rodziny Werndl

Westfalia: Rekord wszechczasów rodziny Werndl

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Na aukcji w Westfalii wystawiono do licytacji 42 konie ujeżdżeniowe i 16 koni skokowych. Niemalże 75% koni z powodzeniem sprzedano klientom z kraju i zza granicy. Największą cenę w historii Westfalii osiągnął trzyletni syn Escamillo – Embolo. Rodzina Werndl zaoferowała za niego 590 000 euro. To najwyższy jak do tej pory wynik sprzedażowy aukcji w Westfalii. Aukcja wygenerowała zysk na poziomie 1,9 miliona euro.

„Nie mam słów” – to pierwsze słowa jakie wypowiedział Christoph Hess, który skomentował Embolo podczas demonstracji filmów szkoleniowych, które nagrywane są dla każdego kandydata do licytacji. Embolo (hodowca i wystawca: Andrea Krehenwinkel, Neuenkirchen) wyróżnił się przede wszystkim ponadprzeciętną jakością ruchu oraz lekkością w jeździe i prowadzeniu. Eksperci jednogłośnie stwierdzili, że jest to koń przeznaczony do wyższych celów w ujeżdżeniu!

Nie tylko eksperci docenili tego konia, klienci Westfalii już podczas wstępnej licytacji zaoferowali za Embolo ponad 100 000 euro. Przed końcową fazą licytacji cena ta wynosiła już 400 000 euro, by w ostatecznym zakupie wynieść 590 000 euro. Cena ta jest najwyższą, jaką kiedykolwiek zaoferowano za konia pochodzącego ze Związku Koni Westfalskich. Ostateczna „bitwa” oferowanej za konia ceny toczyła się pomiędzy klientami z Korei, a rodziną Werndl.

Embolo powędruje do stajni zawodniczki nr 1 w ujeżdżeniu – Jessici von Bredow-Werndl. Z pewnością będziemy śledzić karierę zawodniczki i jej nowego konia.

 

Pełny opis aukcji

Lista wyników sprzedażowych aukcji

Previous post

Kim jest Annabella Pidgley?

Next post

HMP, HPP Łąck: wyniki