Home»Aktualności»World Equestrian Games 2022 w Europie?

World Equestrian Games 2022 w Europie?

Poznaliśmy już potencjalne miejsca rozgrywania World Equestrian Games 2022. Jedno z nich znajduje się za Oceanem, ale drugie dosłownie po sąsiedzku. Czy będziemy mieli szansę uczestniczyć w tak wielkim wydarzeniu bez konieczności przemierzania tysięcy kilometrów?

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Ogłoszono, które ośrodki jeździeckie pretendują do miana organizatora World Equestrian Games 2022. Pierwszy z nich znajduje się w Lexington, Kentucky w Stanach Zjednoczonych. Jest to ośrodek nie tylko przygotowany do organizacji tej rangi zawodów, ale nawet w tym sprawdzony – był bowiem gospodarzem World Equestrian Games w roku 2010. Drugim ośrodkiem wybranym jako potencjalne miejsce organizacji WEG 2020 jest kompleks w Šamorín, mieście na Słowacji, położonym nieopodal granicy z Węgrami. Ten wspaniały ośrodek jeździecki miał służyć najlepszym na świecie jeźdźcom podczas WEG 2018, ale ostatecznie zaszczyt ten przypadł Tryon International Equestrian Center.

Osoby oficjalne FEI odpowiedzialne za wskazanie organizatora WEG 2022 są bardzo zadowolone z wyboru. Oczywiste jest, że fanów jeździectwa z Polski bardziej ucieszyłby wybór położonego właściwie po sąsiedzku Šamorín. Przypominamy, że podczas World Equestrian Games na arenie pojawią się gwiazdy następujących dyscyplin: ujeżdżenia, skoków przez przeszkody, WKKW, rajdów długodystansowych, reiningu, paraujeżdżenia oraz woltyżerki. Czyż nie byłoby cudownie móc zobaczyć zmagania najlepszych jeźdźców na żywo?

Ośrodek jeździecki w Šamorín. Źródło: www.jezdectvi.cz
Ośrodek jeździecki w Šamorín. Źródło: www.jezdectvi.cz
WEG 2010 Lexington. Fot. www.kentucky.com
WEG 2010 Lexington. Fot. www.kentucky.com
Previous post

O cylindrze słów kilka

Next post

Dresaż w rytmie iberyjskim