Home»Lifestyle»Co zabrać ze sobą na zimowy obóz jeździecki?

Co zabrać ze sobą na zimowy obóz jeździecki?

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Zimowe ferie w siodle to świetny sposób na poprawę swoich umiejętności jeździeckich i spędzenie wolnego czasu. Choć pogoda za oknem nie zachęca do wychodzenia z domu, dla prawdziwego miłośnika koni nie ma trudności nie do pokonania! Wystarczy tylko wiedzieć, co zabrać ze sobą na zimowy obóz jeździecki, by odpowiednio się przygotować.

Lista rzeczy, które warto zabrać na zimowy obóz jeździecki

Kompletując rzeczy, które zabierzesz ze sobą na zimowy obóz jeździecki, warto podzielić je na kilka kategorii: odzież jeździecka i akcesoria do jazdy, odzież codzienna, kosmetyki oraz inne przedmioty. Taki podział ułatwi pakowanie. Pamiętaj, by nie brać przesadnie dużej ilości rzeczy. Wstrzymaj się także z zabieraniem ekwipunku dla koni (czapraki, owijki, szczotki itd.) – szkółki i kluby dysponują swoim sprzętem i może się zdarzyć, że nie wyrażą zgody na korzystanie z własnego. Postaw na praktyczne rozwiązania i minimum przedmiotów. Co wobec tego na pewno należy zabrać?

  • Odzież jeździecka i akcesoriabryczesy, podkolanówki jeździeckie, rękawiczki jeździeckie, sztyblety i czapsy lub oficerki, kask jeździecki oraz czapka lub kominiarka pod kask, kamizelka ochronną (jeśli masz), ewentualnie strój konkursowy (frak, koszula, bryczesy) – jeśli w trakcie obozu planujesz np. zdawanie odznaki.

  • Odzież codzienna – kurtka, czapka, szalik, rękawiczki, bielizna, ciepłe skarpetki, T–shirty, bluzy i swetry, odzież termiczna, spodnie, buty. Zabierz ze sobą rzeczy, które umożliwią ubieranie się na cebulkę. Weź też pod uwagę, że niektóre części garderoby (np. skarpetki) mogą się przemoczyć – warto mieć zapas. Jeśli planowany jest kulig, warto zabrać spodnie narciarskie – dzięki temu nie przemarzniesz. Zadbaj, by mieć osobne ubrania do jazdy konnej i do spędzania czasu poza stajnią i treningami.

  • Przybory kosmetyczne – weź te rzeczy, których używasz na co dzień (mydło lub żel pod prysznic, szampon, odżywka, antyperspirant, krem, balsam, pasta do zębów). Wybierz sprawdzone kosmetyki, zwłaszcza jeśli masz skłonność do alergii. Pamiętaj o ręczniku, szczoteczce do zębów i gumkach do włosów.

  • Inne przedmioty – telefon i ładowarka, kubek termiczny, przekąski, gry planszowe lub karciane, książka, ewentualnie leki, które przyjmujesz.

 

Warto zrobić listę konkretnych przedmiotów z wyprzedzeniem, by sprawdzić, czy nie musimy dokupić niektórych rzeczy. Sprawdź także program zajęć na obozie – być może planowany jest np. wyjazd do aquaparku, na który będziesz potrzebować stroju kąpielowego lub inna aktywność, do której musisz odpowiednio się przygotować.

Previous post

Kompendium wiedzy o koniach: kuc szetlandzki

Next post

Kompendium wiedzy o koniach: kłusak amerykański