Home»Aktualności»Kalendarz zawodów»Wyniki zawodów»Halowy Puchar Śląska Opolskiego 2016

Halowy Puchar Śląska Opolskiego 2016

W dniach 8-9 października w Lewadzie odbyły się jedne z pierwszych w sezonie zawodów halowych: Halowy Puchar Śląska Opolskiego oraz Halowe Zawody Regionalne i Towarzyskie. Poniżej przedstawiamy wyniki wspomnianych rozgrywek.

1
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

HALOWY PUCHAR ŚLĄSKA OPOLSKIEGO

Dobiegł już końca finał Halowego Pucharu Śląska Opolskiego, organizowanego przez Ludowy Klub Jeździecki Lewada. Rozgrywki zostały podzielone na trzy kategorie: seniorów, juniorów oraz Nadzieje Jeździeckie.

Wśród seniorów najlepsza okazała się Natalia Badura startująca w barwach Lewady na 7-letnim Sarumanie. Para ta była najlepsza zarówno w półfinale (66,217%), jak i finale (65,132%). O drugie miejsce toczyła się zacięta walka pomiędzy dwiema zawodniczkami: Aleksandrą Pośpiech na koniu Hun I oraz Natalią Stodołą z wałachem Drakar. Wyniki tych dwóch zawodniczek były bardzo wyrównane: 62,905% i 64,277% uzyskała Aleksandra, zaś Natalia 62,000% i 64,606%. Suma wyników przeważyła jednak szalę nieznacznie na korzyść Aleksandry i to ona zajęła drugie miejsce podium (z przewagą niewiele ponad 0,5%).

Najlepsza w kategorii juniorów była startująca na koniu Samson Karolina Jatkowska reprezentująca KJ Biały Las Stajnia Przybylscy. Drugie miejsce zajęła Katarzyna Hałoń na koniu Atlantic Magic. Trzecia lokata przypadła Natalii Garbowskiej na Lunie. Wszystkie powyższe zawodniczki zawzięcie walczyły o każdy punkt procentowy, czego efektem są bardzo zbliżone do siebie wyniki, kolejno: 129,100% (65,100% + 64,000%), 128,850% (64,100% + 64,750%) oraz 128,250% (63,000% + 65,250%).

W klasyfikacji „Nadzieje Jeździeckie” najwyżej uplasowała się Oliwia Grochowska na klaczy Norwegia (133,197%). Dwa kolejne miejsca zajęły wspomniane już zawodniczki: Natalia Garbowska na Lunie (132,940%) oraz Karolina Jatkowska w parze z Samsonem (132,813%).

ZAWODY REGIONALNE I TOWARZYSKIE

Najwyższy pośród wszystkich klas wynik uzyskała Żaneta Skowrońska, startująca w programie CC-5 na koniu Romantic-P (71,053%). Bardzo wysoko zostały również ocenione Dorota Jerczyńska na klaczy Gwiazda (67,614%) oraz Oliwia Sobel na Victory (67,387%) w konkursie L-3. Dorota Jerczyńska zasługuje na podwójną pochwałę, ponieważ świetnie poradziła sobie również w konkursie P-1 (66,900%). Podobnie wysoki wynik uzyskała Kinga Paszkiewicz na klaczy Presja w N-6 (66,510%). Powyżej 65% sędziowie ocenili również Izabęlę Szlosarek, która w klasie P startowała na koniu Morning Sun, zaś w C – na Butterfly.