Home»Aktualności»Jak licytować konia – Westfälisches Pferdestammbuch e.V.

Jak licytować konia – Westfälisches Pferdestammbuch e.V.

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Co się dzieje gdy licytujesz?

W pierwszej fazie licytacji można składać oferty bezpośrednie (direct bids) lub automatyczne (automatic bids). Oznacza to, że możesz ustawić wysokość swojej oferty za danego konia lub źrebaka, a następnie zdecydować, czy chcesz licytować bezpośrednio, czy automatycznie. Jeśli podczas procesu licytacji nie dokonasz żadnych zmian w narzędziu do licytacji, system jest tak skonfigurowany, że zaproponuje po prostu kolejną możliwą ofertę. Pozwala to jednak tylko na złożenie oferty bezpośredniej („direct bid”). Aby móc złożyć automatyczną ofertę („automatic bid”), należy dokonać co najmniej dwóch ruchów licytacyjnych. Odpowiednia cena wyświetli się na ekranie.

Funkcja automatycznej licytacji umożliwia automatyczne zwiększanie oferty o kolejną minimalną wartość, gdy tylko w licytacji zostanie złożona kolejna oferta. Proces ten trwa do momentu osiągnięcia wcześniej określonej kwoty maksymalnej.

Kwota kolejnych progów licytowania może się różnić w zależności od aukcji i ceny wywoławczej. Po naciśnięciu przycisku, aby zalicytować więcej (+) i aby z powrotem zalicytować mniej (-), można sprawdzić wysokość stawki.

Przykładowy źrebak

W przypadku ceny wywoławczej 10 000 € każda kolejna podwyżka wynosi 250 €, od ceny wywoławczej powyżej 10 000 € jest to 500 €, a od ceny wywoławczej 25 000 € – 1 000 €.

Przykładowy koń

Bez względu na cenę wywoławczą, minimalna wysokość postąpień wynosi 500 €.

Napływające oferty będą traktowane priorytetowo, ściśle według czasu ich otrzymania. Jeśli Twoja oferta odpowiada dwóm lub więcej identycznym ofertom, oferta otrzymana jako pierwsza będzie tą, która ostatecznie wygra przetarg.

Gdy zostanie złożona oferta maksymalna, która przekracza aktualną ofertę, aktualna kwota zostanie zmieniona na nowo złożoną ofertę, zastępując tym samym dotychczasowe, konkurencyjne oferty. Przykładowo, gdy aktualna oferta wynosi 10 000 € i złożono maksymalną ofertę równą 15 000 €, aktualna oferta zmienia się na 10 500 € (tzn. jest o jedno postąpienie wyższa). Jeśli została już złożona konkurencyjna oferta maksymalna w wysokości 12 000 €, aktualna oferta zmieni się na 12 500 €, tj. o jedno postąpienie powyżej 12 000 €.

Istnieje również możliwość złożenia wyższej oferty w kilku krokach, po naciśnięciu przycisku „Direct bid”. Twoja wybrana kwota będzie wtedy natychmiast widoczna dla danego przedmiotu licytacji.

Po złożeniu oferty otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem jej kwoty. Jak tylko twoja najwyższa oferta zostanie przebita, otrzymasz kolejną wiadomość e-mail z informacją, że zostałeś przelicytowany. Link umieszczony poniżej w wiadomości przeniesie Cię bezpośrednio do danej aukcji i będziesz mógł ponownie licytować.

Godzina rozpoczęcia finału aukcji internetowej (Bid Up) jest wyświetlana w górnej części strony internetowej w formie odliczania przez cały czas trwania aukcji. Gdy zegar zatrzyma się na 00:00:00, licytacja rozpocznie się automatycznie. Koniec każdej aukcji jest opóźniony o 3 lub 5 minut w stosunku do poprzedniej aukcji, w zależności od jej warunków.

Przykładowe 3-minutowe odliczanie

Jeśli licytacja części pierwszej rozpocznie się o godz. 20:00, czas rozpoczęcia licytacji części drugiej to godz. 20:03. W ciągu ostatnich 3 minut przed ostatecznym zakończeniem aukcji, każda aktywność związana z licytacją skutkuje przesunięciem licznika o kolejne 3 minuty. Innymi słowy, jeśli zostanie złożona oferta, a do końca aukcji pozostało tylko 35 sekund, licznik zostaje ustawiony na 3 minuty i 00 sekund. Jeśli w tym czasie nie zostanie złożona żadna oferta, aukcja kończy się, a na tablicy ofert wyświetlana jest ostateczna cena. Przedłużenie czasu zamknięcia poprzedniej aukcji nie skutkuje przedłużeniem czasu trwania kolejnej aukcji.

Okienko wyświetla się po kliknięciu na „Bid Now”

Wartości poszczególnych parametrów w poniższym przykładzie mogą się różnić dla poszczególnych koni i aukcji.

 

 

 

Jaka jest Twoja oferta?

Wybierz kwotę, za którą chcesz licytować, używając bocznych przycisków. Aby zaoferować więcej (+) i aby zaoferować mniej (-).

 

 

 

 

 

 

 

 

Tutaj możesz dokładnie sprawdzić, jakie opłaty są pobierane i jaką łączną kwotę musisz zapłacić w przypadku wygranej.

 

 

 

 

 

 

Po kliknięciu przycisku Place Bid zostanie złożona pojedyncza oferta o wartości wybranej powyżej.

 

Automatyczna oferta powoduje, że Twoja oferta jest automatycznie zwiększana o kolejną minimalną wartość, gdy tylko w licytacji zostanie złożona kolejna oferta. Trwa to do momentu osiągnięcia określonej kwoty maksymalnej.

 

 

 

Previous post

Darmowe kolorowanki dla dzieci z końmi do druku

Next post

Kadra zawodników paraujeżdżenia za granicą