Home»Aktualności»Dinja van Liere i Hermes wygrywają w Mechelen

Dinja van Liere i Hermes wygrywają w Mechelen

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Zawodniczka z Holandii Dinja van Liere i Hermes zwyciężyli w szóstym etapie Ligi Zachodnioeuropejskiej Pucharu Świata FEI w Ujeżdżeniu™ 2022/2023 w belgijskim Mechelen.

Dinja Van Liere i Hermes zdobyli brąz w konkursach Grand Prix Special i Freestyle podczas Mistrzostw Świata w Herning. Tego dnia w konkursie faworytką była Charlotte Fry i Everdale oraz zawodniczka z Danii Nanna Skodborg Merrald na Blue Hors ST. Schufro, jednak dość kosztowne błędy na czworoboku pozbawiły te pary pierwszego miejsca.

Copyright ©FEI/Dirk Caremans

10-cio letni ogier Hermes pokazał świetną formę i para ukończyła przejazd w konkursie Freestyle z oceną 85,815%.

„Po każdym ćwiczeniu mówiłam OK – zrobione! Skupiałam się na tym, żeby wykonać wszystkie ćwiczenia bez błędów, a piaffy i passage to zawsze jest atrakcja dla Hermesa, robi to z niezwykłą lekkością i łatwością. Najważniejsze było to, że byłam tak szczęśliwa, że Hermes był skupiony przez cały przejazd, dzięki czemu miałam więcej pewności, że on naprawdę chce to zrobić ponownie!” – mówiła Dinja Van Liere po ukończonym przejeździe.

Tymczasem zajmująca trzecie miejsce Charlotte Fry jest zadowolona z całego sezonu EI Dressage World Cup™ 2022/2023.

„Czułam, że to wielka poprawa w stosunku do wczoraj. Everdale naprawdę lubi swój Freestyle i myślę, że to był jeden z jego najlepszych występów. Byłam bardzo zadowolona, jak poradził sobie na arenie, ponieważ czasami tłum może przyciągnąć jego uwagę. Jest jeszcze wiele do zrobienia i tak wiele mogę poprawić. Rok 2023 będzie bardzo ekscytujący!” – powiedziała.

Wyniki konkursu Grand Prix Freestyle, Mechelen

Previous post

Kompendium wiedzy o koniach: koń fiordzki – podstawowe informacje o rasie

Next post

Kompendium wiedzy o koniach: Jakie są podstawowe maści koni? Jak je rozróżnić?