Home»Aktualności»Podwójne złoto w Amsterdamie

Podwójne złoto w Amsterdamie

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Holenderka Dinja van Liere wygrała ósmy etap Pucharu Świata w Ujeżdżeniu FEI 2022/2023 Ligi Zachodnioeuropejskiej w Amsterdamie, dosiadając swojego dwukrotnego zdobywcy brązowego medalu z Mistrzostw Świata ECCO FEI zeszłego lata, ogiera Hermes.

W piątkowym konkursie Grand Prix sędziowie nie byli zgodni co do wyniku pary, różnica w ocenach wyniosła aż 6,522%! Finalnie para uzyskała wynik 79,739%, co dało im prowadzenie do końca rozgrywki. Isabell Werth swoim przejazdem zawiesiła poprzeczkę dość wysoko i z koniem Emilio 107 uzyskała wynik 77,957% – pozwolił on parze na utrzymanie drugiej pozycji w konkursie. Trzecie miejsce na podium zajęła Ingrid Klimke i fenomenalny Franziskus FRH, którzy uzyskali wynik 76,261%.

Sobotnie konkursy nie przyniosły zbyt dużego obrotu spraw. Na miejscu pierwszym w konkursie Grand Prix Freestyle utrzymała się para Dinja van Liere i Hermes z wynikiem 87,055% i tym razem sędziowie byli zgodni co do otrzymanego wyniku. Miejsce drugie obroniła Isabell Werth i Emilio 107 z wynikiem 86,595%. Ingrid Klimke została zepchnięta na miejsce czwarte z wynikiem 84,960%, a jej miejsce zajęła Nanna Skodborg Merrald i koń Blue Hors Zack z wynikiem 85,220%.

Dinja van Liere i Hermes
Copyright © FEI/Arnd Bronkorst
Isabell Werth i Emilio
Copyright © FEI/Arnd Bronkorst
Nanna Skodborg Merrald i Blue Hors Zack
Copyright © FEI/Arnd Bronkorst
Previous post

Kompendium wiedzy o koniach: koń śląski

Next post

Cathrine Dufour bez szans na Paryż?