Home»Aktualności»Jak ubierać się zimą

Jak ubierać się zimą

Aura nie rozpieszcza i wszystko wskazuje na to, że jeszcze przez jakiś czas nie będzie chciała odpuścić. Co to oznacza dla jeźdźców? Kolejne warstwy założone przed wyjściem do stajni. Podpowiadamy, bez których zimowych elementów garderoby nie warto wychodzić na jazdę.

1
Shares
Pinterest Google+

O tej porze roku trzeba ubierać się z głową – nierozsądny dobór odzieży można przypłacić w najlepszym przypadku straconym treningiem, w najgorszym zaś odmrożeniem. Jak wybrać mądrze i wyglądać przy tym elegancko? Oto nasze propozycje:

Ciepła kurtka to podstawa. Musi przetrwać całą drogę do stajni, wszystkie zabiegi pielęgnacyjne przy koniu, niejeden wyjazd w teren i zimową klinikę ze znanym trenerem.

Kingsland, model unisex Cody Dupont

Kiedy kurtka to za dużo, ale chcemy chronić przed zimnem wrażliwe plecy i okolice szyi, powinniśmy postawić na kamizelkę. Paniom polecamy szczególnie te modele, które delikatnie podkreślają talię.

Pikeur, model Gracia

Bez ocieplanych bryczesów ani rusz! Dodatkowa warstwa ocieplającego materiału od wewnątrz bywa zbawienna, zwłaszcza dla tych jeźdźców, którzy nie dysponują halą.

Fair Play, model Roxana Arctic

Odpowiednia ochrona szybko marznących stóp to jedna z najważniejszych spraw, gdy temperatura spada poniżej zera. Odrzućmy na chwilę delikatne sztyblety i oficerki, postawmy na grube i ciepłe termobuty!

Busse, model Meran

Diabeł tkwi w szczegółach. Nasze zestawienie zamkną więc drobne, ale bardzo istotne elementy garderoby, takie jak czapka, szalik, wkład do kasku i oczywiście rękawiczki:

Pikeur
Cavallino Marino
Wkład do kasku Samshield Winter
Tredstep, model Polar H2O
Previous post

Cavaliada i Karolina Karwowska w XVII Plebiscycie Najlepszych Sportowców Warszawy

Next post

Powołania do Kadry Narodowej