Home»Aktualności»Edukacja»Kompendium wiedzy o konia – Jakie buty należy włożyć przystępując do przeprowadzania koni w ręku?

Kompendium wiedzy o konia – Jakie buty należy włożyć przystępując do przeprowadzania koni w ręku?

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

PYTANIE NA BRĄZOWĄ ODZNAKĘ PZJ, NR 20: Jakie buty należy włożyć przystępując do przeprowadzania koni w ręku?

Aby rozpocząć swoją przygodę ze startami w regionalnych zawodach jeździeckich, konieczne jest uzyskanie BOJ – Brązowej Odznaki Jeździeckiej. Pragnąc to osiągnąć, należy zdać egzamin praktyczny obejmujący skoki przez przeszkody i ujeżdżenie oraz test teoretyczny sprawdzający wiedzę z zakresu jazdy konnej i opieki nad końmi. W tym artykule skupimy się na odpowiedzi na jedno z pytań egzaminacyjnych, mianowicie, jakie buty należy włożyć przystępując do przeprowadzania koni w ręku?

Aktualnie istnieją cztery odznaki jeździeckie, które można uzyskać. Aby zdobyć pierwszą z nich, „Jeżdżę Konno”, należy przejść przez egzamin, który pozwala na podjęcie próby zdobycia Brązowej Odznaki Jeździeckiej. BOJ umożliwia udział w regionalnych zawodach skoków przez przeszkody klasy L oraz ujeżdżenia klasy P, a także jest wymaganym krokiem w kierunku uzyskania wyższych odznak, takich jak Srebrna i Złota Odznaka Jeździecka. Wszystkie pytania egzaminacyjne dostępne są na oficjalnej stronie Polskiego Związku Jeździeckiego.

BRĄZOWA ODZNAKA PZJ, PYTANIE NR 20: JAKIE BUTY NALEŻY WŁOŻYĆ PRZYSTĘPUJĄC DO PRZEPROWADZANIA KONI W RĘKU?

Bezpieczne przebywanie w stajni wymaga od jeźdźca rygorystycznego przestrzegania zasad bezpieczeństwa, które są wynikiem wieloletniej obserwacji tych wyjątkowych zwierząt i zrozumienia ich funkcjonowania. Konie są zwierzętami płochliwymi i bardzo wrażliwymi na bodźce zewnętrzne. W sytuacji, gdy się przestraszą, mogą zrobić krzywdę ludziom znajdującym się w pobliżu. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak należy odpowiednio się ubrać, aby przeprowadzać konie w ręku w sposób bezpieczny.

Do bezpiecznego przeprowadzenia konia w ręku należy zaopatrzyć się w twarde i mocne buty, które ochronią stopę prowadzącego w sytuacji nastąpienia na nią przez zwierzę. W odpowiednie buty jeździeckie możemy się zaopatrzyć odwiedzając sklep jeździecki. W jego ofercie znajdziemy zarówno wytrzymałe sztyblety, jak i wygodne oficerki do jazdy konnej. Podczas chłodniejszych dni i niższych temperatur warto wybrać modele butów, które nie tylko zabezpieczają stopę przed urazami, ale również zapewniają odpowiedni komfort termiczny. Świetnie sprawdzą się sztyblety jeździeckie zimowe i termobuty do jazdy konnej.

O tym jak trzymamy wodze prowadząc konia w ogłowiu wędzidłowym przeczytasz tutaj!

Previous post

Kompendium wiedzy o koniach - Jak trzymamy wodze prowadząc konia w ogłowiu wędzidłowym?

Next post

Kompendium wiedzy o koniach - Dlaczego nie należy prowadzić naraz więcej, niż jednego konia?