Home»Aktualności»Edukacja»Kompendium wiedzy o koniach – W którym miejscu najbezpieczniej przebywać obok konia?

Kompendium wiedzy o koniach – W którym miejscu najbezpieczniej przebywać obok konia?

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Pytanie na Brązową Odznakę PZJ, nr 12: W którym miejscu najbezpieczniej przebywać obok konia?

Czeka Cię egzamin na Brązową Odznakę Jeździecką? Chciałbyś poznać odpowiedź na pytanie numer 12? W dzisiejszym wpisie opowiemy w którym miejscu najbezpieczniej jest przebywać obok konia!

Brązowa Odznaka Jeździecka to kolejny stopień nauki, zaraz po odznace Jeżdżę Konno. Pragnąc ją uzyskać musimy pozytywnie przejść próbę skokową, ujeżdżeniową oraz zdać egzamin teoretyczny. Jej posiadacz uprawniony jest do startu w zawodach regionalnych klasy L oraz P.

BRĄZOWA ODZNAKA PZJ, PYTANIE NR 12: W KTÓRYM MIEJSCU NAJBEZPIECZNIEJ PRZEBYWAĆ OBOK KONIA?

Pragnąc spędzić czas z koniem warto znać podstawowe zasady bezpieczeństwa przebywania wśród tych wyjątkowych zwierząt. Z natury są one bardzo wrażliwe na wszelkie bodźce zewnętrzne i skłonne do płoszenia się. Z tego powodu należy wiedzieć w którym miejscu najbezpieczniej jest przebywać obok konia.

Zdarzają się sytuację w których koń może chcieć nas kopnąć, a przyczyn takiego zachowania może być wiele. Warto pamiętać, że koń nie potrafi kopać w bok bez skrętu tułowia. Najbardziej bezpiecznym miejscem obok konia jest obszar tuż przy jego łopatce. To właśnie z tego powodu prowadząc konia na uwiązie zawsze powinniśmy się obok niego. Dodatkowo mniejsze ryzyko kopnięcia obejmuje również miejsce bezpośredniej okolicy bioder, jednak im większa dzieli nas odległość tym większe ryzyko, że noga konia zdoła nas dosięgnąć.

Dowiedz się więcej o tym poprzez jakie zachowanie koń wyraża swoje emocje!

Previous post

Kompendium wiedzy o koniach - Dlaczego należy uważać wchodząc do boksu konia?

Next post

Kompendium wiedzy o koniach - W jakich okolicznościach konie mogą przejawiać szczególne zdenerwowanie lub agresje?